Zastanawiasz się, czy Dell Precision Tower 3650 to ogólnie będzie dobra decyzja?
Dell Precision,  Dobry laptop

Dell Precision Tower 3650 – profesjonalna stacja robocza

Dell Precision Tower 3650 to duży komputer stacjonarny w obudowie typu Tower (https://www.kuzniewski.pl/k5231,stacje-robocze-dell-precision-precision-tower-3000-precision-tower-3650.html), przeznaczony do zastosowań profesjonalnych. Fantastycznie sobie poradzi np. w roli komputera do renderingu wysokiej jakości grafik i animacji 3D.

Specyfikacja i podzespoły

Zastanawiasz się, czy Dell Precision Tower 3650 to ogólnie będzie dobra decyzja? Stacja robocza Dell Precision Tower 3650 została wyposażona w superszybki procesor Intel Core i7 11700 –  przedstawiciela najnowszej generacji procesorów od tego producenta o nazwie Rocket Lake. Jest to chip wyposażony w osiem rdzeni i szesnaście wątków. Maksymalna częstotliwość pracy procesora wynosi zawrotne 4900 MHz. Zastosowanie tak mocnego CPU w wyjątkowy sposób predestynuje ten komputer do profesjonalnych zastosowań.

Komputer wyposażono w 16GB pamięci RAM DDR4 pracujących w trybie dwukanałowym, z częstotliwością 3200 MHz. Jednakże na płycie głównej urządzenia znajdują się dwa dodatkowe sloty na kości RAM pozwalające rozszerzyć ilość pamięci nawet do 128GB. W komputerze umieszczono szybki dysk SSD M.2 o pojemności 256GB. Takie parametry pozwolą na stabilną pracę systemu i zapewnią odpowiednią ilość miejsca na zainstalowanie potrzebnych aplikacji.

Za przetwarzanie grafiki odpowiadają dwa osobne układy. W procesorze znajduje się zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 750, którego wydajność jest wystarczająca do codziennej pracy z komputerem. Natomiast do poważniejszych zastosowań bardziej nadaje się dedykowana karta graficzna nVidia Quadro P400. Model ten pochodzi z linii procesorów graficznych Quadro przeznaczonych do typowo profesjonalnych zastosowań. Na pokładzie tego GPU znajduje się 2048 MB pamięci VRAM typu GDDR5.

Dell Precision Tower 3650 posiada nagrywarkę DVD+/- RW oraz zintegrowaną na płycie głównej kartę dźwiękową Realtek ALC3246. Urządzenie dostarczane jest z zainstalowanym systemem Windows 10 Pro.

Podsumowanie

Dell Precision Tower 3650 stanowić może solidne wsparcie dla każdego grafika komputerowego, ale też programisty czy testera oprogramowania. Wysokiej jakości podzespoły i solidna jakość wykonania zapewnią bezproblemową pracę urządzenia.

 

Autor zdjęcia www.dell.com