ZBook 17 firmy HP nie jest zwykłym notebookiem
HP ZBook

HP ZBook Fury 17 G8: kluczowe informacje na temat stacji roboczej

ZBook 17 firmy HP nie jest zwykłym notebookiem. Wyposażony w procesor Intel Core i9 (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/details/processors/core/i9.html), grafikę Nvidia RTX, 17-calowy ekran i od 16 do 64 GB pamięci RAM. Dlatego jest bardziej stacją roboczą niż laptopem. Samo HP nazywa go „najpotężniejszą mobilną stacją roboczą na świecie”.

Porty i sprzętowa specyfikacja ZBook Fury 17 G8

ZBook 17 firmy HP nie jest zwykłym notebookiemTa wersja laptopa jest wyposażona w dwa porty USB typu-C, które mogą być używane do zasilania i transmisji danych. Dostępny jest port Thunderbolt 3, zdolny do osiągania prędkości do 40Gbps. Obecny jest też port USB-A, co oznacza, że można podłączyć mysz oraz klawiaturę. Port HDMI lub DisplayPort umożliwia podłączenie zewnętrznego monitora. Jednocześnie do interakcji z nim można używać wbudowanej klawiatury i touchpada.

HP ZBook Fury 17 G8 (do kupienia tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k5283,laptopy-hp-zbook-zbook-17-fury-17-zbook-fury-17-g8.html) jest wyposażony w najnowsze procesory Intel Core 11. generacji. Modele te posiadają również karty graficzne Nvidia Quadro RTX A3000 i A4000. Do dyspozycji użytkownika na uruchomione aplikacje jest od 16 do 64 GB pamięci RAM DDR4. Czeka też pamięć masowa w postaci dysku półprzewodnikowego, na którym zmieści się od 250 GB do 2 TB danych.

Wyświetlacz i szczegółowe informacje na temat HP ZBook Fury 17 G8

Model jest wyposażony w 17,3-calowy wyświetlacz 1080p. Dostępny jest także model profesjonalny dla grafików oraz projektantów z wyświetlaczem 4K i 100-procentowym pokryciem palety sRGB. W urządzeniu znalazł się touchpad, trackpoint i podświetlana klawiatura z blokiem numerycznym. Matryca jest matowa i antyodblaskowa, dlatego nadaje się do użytku na zewnątrz w słoneczne dni.

W trakcie użytkowania można liczyć na wsparcie technologii zabezpieczających przed wyciekiem i ujawnieniem danych osobom nieautoryzowanym. Posłuży do tego kamerka z zasłonką i sprzętowy pakiet zabezpieczeń dołączonych do laptopa przez HP.

Linia ZBook firmy HP od dawna należy do najwyższej klasy mobilnych stacji roboczych. Są one przeznaczone dla projektantów, programistów i montażystów wideo, którzy potrzebują w podróży mocy stacji roboczej typu desktop. Cena HP ZBook 17 zaczyna się od około 12 tys. zł.