Świeżość, to właśnie tym słowem scharakteryzować można nowe mobilne stacje robocze Lenovo ThinkPad P1 Gen 5
Lenovo IdeaPad

Lenovo ThinkPad P1 Gen 5 – mobilna stacja robocza, która jest wystarczająco wydajna, aby poradzić sobie z każdym zadaniem

Świeżość, to właśnie tym słowem scharakteryzować można nowe mobilne stacje robocze Lenovo ThinkPad P1 Gen 5 (https://www.kuzniewski.pl/k2986,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p1-gen-5.html). Chiński potentat rynku sprzętu komputerowego postanowił odświeżyć w przypadku tego modelu zarówno CPU, jak i GPU. Choć zmiana ta nie odbiła się szerokim echem w branży, a sama premiera urządzenia byłą nieco nieśmiała, to nie zmienia to faktu, że ThinkPad P1 piątej generacji jest potężnym narzędziem usprawniającym pracę. Jakie zmiany zaszły w nowej odsłonie? Wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule.

Lekki i wydajny laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen 5

Świeżość, to właśnie tym słowem scharakteryzować można nowe mobilne stacje robocze Lenovo ThinkPad P1 Gen 5Lenovo za sprawą modelu ThinkPad P1 piątej generacji kolejny raz dowiodło, że można stworzyć potężną stację roboczą w formie lekkiego laptopa. Nowy Lenovo ThinkPad P1 Gen 5 waży 1,8 kg i nie będzie stanowiło większego problemu jego transportowanie. Dodatkowo komputer może pochwalić się przyzwoitym czasem pracy bezprzewodowej. Bateria o pojemności 90Wh pozwala na wydajną i komfortową pracę poza biurem.

Lenovo ThinkPad P1 Gen 5 i jego potężna specyfikacja

Choć sama obudowa jest atrakcyjna, a konstrukcja zachwyca swoją lekkością, to warto również poświęcić uwagę temu, co znalazło się wewnątrz laptopa. Lenovo postanowiło skupić się na odświeżeniu specyfikacji. W konsekwencji Lenovo ThinkPad P1 Gen 5 zyskał nowe jednostki Intel Core 12. Generacji pozwalające osiągnąć większą wydajność, a także wydłużyć czas pracy poza źródłem stałego zasilania, a także obniżyć temperatury w trakcie pracy. Zmiany dotknęły także układy graficzne. Zaktualizowane komponenty pozwalają od teraz wybierać pomiędzy procesorami graficznymi, takimi jak Nvidia GeForce RTX 3070 Ti/3080 Ti 8 GB/16 GB VRAM czy też układami Nvidia RTX A5500 16 GB VRAM. Skorzystamy również ze zintegrowanych układów Intel Iris Xe.

Efektywny laptop do pracy ze stajni Lenovo

Oprócz powyższych podzespołów, na pokładzie ThinkPada P1 piątej generacji znaleźć możemy:

  • 2x do 8 TB M.2 NVMe PCIe Gen4 SSD
  • do 64 GB DDR5
  • czytnik linii papilarnych
  • kamera internetowa Full HD z osłoną prywatności
  • obsługa Windows 11 oraz systemów Linux.

Co sprawia, że nowy ThinkPad P1 jest warty kupna?

Względem swojego starszego brata, nowy ThinkPad P1 zyskał kilka ważnych usprawnień, które pomagają mu podnieść kwalifikacje. Zaktualizowane procesory oraz układy graficzne są tutaj najbardziej znaczące. Nie można jednak pominąć wysokiej klasy 16-calowego wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości 2560×1600 lub 3840×2400. Lenovo ThinkPad P1 Gen 5 to oczywiście laptopy z ekranem dotykowym, choć uwarunkowane jest to konkretnym wariantem urządzenia. Patrząc przez pryzmat całości, zyskujemy obraz urządzenia o wydajności niezbędnej do pracy nad profesjonalnymi projektami niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywamy.