. Laptop Dell Vostro 5415 to doskonały przykład tego, co Dell oferuje swoim klientom
Laptopy Dell

Praktyczny przewodnik dla osób szukających notebooka do pracy biurowej

Współcześnie w przestrzeniach biurowych do większości zadań kalkulacyjno-księgowych wykorzystywane są notebooki, czyli przenośne komputery. Zazwyczaj pracują one nieprzerwanie przez co najmniej osiem godzin, dlatego muszą posiadać konkretne parametry techniczne. Z niniejszego artykułu dowiemy się, na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę przy zakupie tego rodzaju urządzeń.

Wydajność odgrywa rolę drugorzędną

. Laptop Dell Vostro 5415 to doskonały przykład tego, co Dell oferuje swoim klientomW przypadku notebooka używanego głównie w biurze nie jest z pewnością wymagana superwydajność ani wybitna grafika. Wynika to z faktu, że sprzęt służy niemal wyłącznie do obsługi programów tekstowych, poczty e-mail i komunikatora, a także przeglądania stron internetowych. Tak naprawdę wystarczy zatem procesor AMD Ryzen 3 lub 5, ewentualnie Intel Core i3 lub i5. Są to jednostki z jednej strony dostatecznie szybkie, z drugiej zaś energooszczędne. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to można się z powodzeniem ograniczyć do układu zintegrowanego. Dużo większe znaczenie ma natomiast pamięć RAM, która w ogromnym stopniu wpływa na funkcjonowanie całego systemu operacyjnego. Zalecana jest pojemność wynosząca od 8 do nawet 32 GB – zależnie od indywidualnego zapotrzebowania. Mając na względzie powyższe zalecenia, warto zdecydować się na zakup niezwykle ostatnio popularnego notebooka Dell Vostro 5415 (https://www.kuzniewski.pl/k5253,laptopy-dell-vostro-vostro-5415.html).

Stawiajmy na konstrukcje ergonomiczne

Wymienione w poprzednim akapicie podzespoły powinien uzupełniać półprzewodnikowy dysk SSD z kościami flash, charakteryzujący się optymalną szybkością działania i jednocześnie znikomą awaryjnością. Przy okazji zainteresujmy się rozwiązaniami gwarantującymi doskonalą ergonomię użytkowania w trakcie wielogodzinnej pracy. Mowa tutaj choćby o:

  • precyzyjnej płytce dotykowej
  • przycisku nawigacyjnym zwanym TrackPointem
  • klawiaturze z podświetleniem oraz wydzielonym blokiem numerycznym
  • licznych gniazdach i portach pozwalających na podpięcie urządzeń peryferyjnych
  • matowym ekranie o przekątnej od 14 do 15,6 cali, stworzonym w technologii IPS (rozdzielczość Full HD).