Microsoft Surface Pro

Przewodnik po tablecie Microsoft Surface Pro 9. Poznaj specyfikacje, funkcje nowego tabletu z Windows

Microsoft Surface Pro 9 – Kuźniewski to kolejna odsłona znanego i cenionego przez użytkowników tabletu z systemem Windows. Gigant z Redmond w dziewiątej generacji elastycznych urządzeń 2w1 dostarcza kilku nowych rozwiązań mających wpływ na poprawę wydajności. Na tym jednak nie koniec zmian. Czego możemy oczekiwać od nowego Surface Pro oraz czy jest to warta uwagi alternatywa dla urządzeń Apple iPad Pro?

Co to jest Surface Pro? Poznaj tablet z systemem Windows

Urządzenia Surface Pro łączą w sobie wydajność laptopów z mobilnością tabletów. Taka fuzja zaskarbiła sobie aprobatę wielu osób poszukujących poręcznego urządzenia na co dzień, które mogłoby zapewnić uniwersalną moc na co dzień. Wszechstronna hybryda Microsoftu chętnie wybierana jest więc przez pracowników korporacji czy przedsiębiorców. Długi czas pracy na baterii, kompaktowe wymiary i komfort korzystania z urządzenia zapewniają wszystko, czego potrzeba do codziennej pracy w biurze oraz podróży. Tablety Surface Pro oparte są na systemie Windows, co pozwala skorzystać z wielu znanych użytkownikom funkcji i rozwiązań.

Najnowszy tablet Microsoftu – wyświetlacz, procesor, jakość aparatu

Urządzenie 2w1 Microsoft Surface Pro 9 to kolejna, dziewiąta już odsłona hybryd amerykańskiego giganta. Tym razem użytkownikom zaoferowane zostały aktualizacje obejmujące m.in. wzrost wydajności. Tablet wyposażony został w procesory Intel Alder Lake doskonale sprawdzające się w codziennych zastosowaniach. Dodatkowo pod elegancką obudową znajdziemy:

  • pamięć RAM do 32GB LPDDR5
  • moduł łączności 5G
  • dysk SSD.

Wspominając o urządzeniu Surface Pro 9, warto również zaznaczyć, że na jego wyjątkowość wpływa zastosowanie olśniewających wyświetlaczy PixelSense Flow. 13-calowa dotykowa matryca wyświetla obraz w rozdzielczości 2560×1920 pikseli, proporcjach 3:2 i częstotliwości odświeżania o wartości 120 Hz. Ekran pokrywa szkło Corning Gorilla Glass 5 chroniące g przed uszkodzeniem. Ponadto, urządzenie wyposażono w dwie kamery. Przednia z funkcją rozpoznawania twarzy Windows Hello i możliwością rejestrowania wideo Full HD 1080p raz umiejscowiona z tyłu kamera 10 MP z autofokusem pozwalająca nagrywać obraz w rozdzielczości do 4K.

Microsoft Surface Pro 9 – godny konkurent Apple iPad Pro

Czy  Microsoft Surface Pro 9 to tablety podobne do Apple iPad Pro? Bez wątpienia jest to interesująca alternatywa dla urządzeń firmy z Cupertino. Funkcjonalna i wydajna hybryda może nawiązać walkę z konkurencyjnymi modelami tabletów zarówno pod względem możliwości, jak i przemyślanej stylowej konstrukcji. Dzięki dostępnym akcesoriom, nowy Surface Pro zapewnia wysoką wygodę mobilnej pracy.