W przestrzeniach biurowych coraz częściej wykorzystywane są mobilne laptopy, które niestety w wielu przypadkach nie gwarantują maksymalnej wydajności ani nie dają możliwości rozbudowy
Lenovo ThinkCentre

Jaki wybrać komputer do zastosowań typowo biurowych?

W przestrzeniach biurowych coraz częściej wykorzystywane są mobilne laptopy, które niestety w wielu przypadkach nie gwarantują maksymalnej wydajności ani nie dają możliwości rozbudowy. Z tego względu mnóstwo firm nadal stawia na tradycyjne komputery stacjonarne. Zajmują one co prawda więcej miejsca, ale jednocześnie pozwalają na swobodne realizowanie zaawansowanych zadań i kosztują wyraźnie mniej od wspomnianych notebooków.

Szybkie działanie to kwestia priorytetowa

W przestrzeniach biurowych coraz częściej wykorzystywane są mobilne laptopy, które niestety w wielu przypadkach nie gwarantują maksymalnej wydajności ani nie dają możliwości rozbudowyDecydując się na zakup klasycznego peceta, warto zwrócić uwagę zwłaszcza na modele oferowane w przedziale cenowym 3000-5000 zł. Wynika to z faktu, że z jednej strony posiadają nowoczesne podzespoły, z drugiej zaś nie nadwerężają nadmiernie firmowego budżetu. Stanowią świetną alternatywę dla bardzo drogich laptopów biznesowych. Najbardziej pożądaną cechą jest oczywiście wydajność, zapewniająca płynne działanie urządzenia nawet w sytuacji korzystania z kilku lub kilkunastu aplikacji w tym samym czasie. Chodzi o to, aby użytkownik mógł w komfortowy sposób wykonywać wszelkie codzienne obowiązki – polegające np. na pisaniu tekstów, opracowywaniu projektów, prowadzeniu telekonferencji czy obsługiwaniu wymagających programów graficznych. Głównym podzespołem odpowiedzialnym za ten parametr jest procesor. W zupełności wystarczy cztero- bądź sześciordzeniowy Intel Core i5. Poza tym sprzęt musi być wyposażony w pojemną pamięć RAM (minimum 8 GB, a najlepiej 16 GB) oraz bezawaryjny dysk SSD stworzony w technologii półprzewodnikowej (o pojemności 512 GB). Jeśli biuro mieści się w małym pomieszczeniu i zależy nam na oszczędności cennej przestrzeni, to wówczas optymalnym wyborem okaże się z pewnością komputer Lenovo ThinkCentre M70s (kilka słów więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5457,desktopy-lenovo-ibm-thinkcentre-thinkcentre-m-thinkcentre-m70s.html). Znakomicie bowiem łączy w sobie kompaktowe gabaryty z zaskakująco wysoką funkcjonalnością.

Nie zapomnijmy o przydatnych udogodnieniach

W przypadku komputera stacjonarnego liczy się nie tylko dobra wydajność, ale również cicha praca, gdyż generowany hałas przeszkadza pracownikom w realizowaniu czynności zawodowych (dotyczy to zwłaszcza przestrzeni typu open space). Dlatego tak ważne jest, aby jednostka posiadała nowoczesny układ chłodzenia przystosowany do długotrwałego niwelowania temperatury poszczególnych komponentów. Ogromne znaczenie ma ponadto duża liczba złączy, pozwalająca na bezproblemowe podpięcie rozmaitych sprzętów peryferyjnych. Absolutne minimum to 4 porty USB, 4 porty USB 2.0, a także pojedyncze wejście HDMI, DisplayPort, LAN i USB-C. W zakresie zabezpieczeń na uwagę zasługuje natomiast funkcja szyfrowania TPM, złącze Kensington i czujnik informujący o naruszeniu obudowy.